Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Wrocław

W swojej pracy zdajemy sobie sprawę, że droga do trzeźwienia nie jest łatwa, a uzależniony pacjent zawsze przychodzi z bagażem przykrych doświadczeń, które staramy się wspólnie pokonać.
Terapia podstawowa
Podczas takiego leczenia uczy się chorego umiejętności, które będą mu potrzebne, aby żyć w trzeźwości. Dowiadują się również, jak działa uzależnienie i gdzie jest jego podłoże. Uświadamia się również negatywne skutki picia alkoholu. W tym etapie chorzy zaczynają mówić o uczuciach, które były dławione przez alkohol.
Terapia pogłębiona
Terapeuta wzmacnia sprawczość i poczucie zaradności pacjenta. Ważne jest żeby terapia pogłębiona była elastyczna i dopasowana do aktualnych potrzeb pacjenta. Istotnym elementem jest wspieranie pacjenta w samorozwoju, poszukiwaniu przez niego innych możliwości spędzania czasu, zainteresowań czy hobby.
Terapia motywująca
To skoncentrowana na osobie, oparta na współpracy forma kontaktu, która zmierza do rozwiązania problemu z alkoholem i wydobycia jego wewnętrznej motywacji do zmiany.
Terapia nawrotowa
To terapia gdy pacjent czuje, że istnieje niebezpieczeństwo powrotu do picia, zażywania, pacjent jest bliski tego, albo już pojawił się zamiennik, który wpisuje się w nałogowy scenariusz.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – sprawdź jak możemy Ci pomóc!

Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień to placówka, w której każda osoba, która potrzebuje pomocy tę pomoc otrzyma. Oferujemy pełne wsparcie, zrozumienie oraz kompleksową pomoc w leczeniu odwykowym. Zapewniamy również pełną dyskrecję oraz przyjazną atmosferę, która niweluje stres związany z podjęciem decyzji, że odwyk alkoholowy lub odwyk narkotykowy to słuszna sprawa.

W naszej placówce duży nacisk kładziemy na terapię, podczas której pacjenci poznają mechanizmy powstania swojej choroby i uczą się żyć ze swoim uzależnieniem, a także wypracowują mechanizmy obronne, które pomogą w dalszym życiu po zakończeniu terapii. Leczenie alkoholizmu jest bowiem procesem, który jest złożony, tak samo jak złożona jest sama choroba i tylko kompleksowe działanie pozwala w pełni wyjść z uzależnienia.

Mocno wierzymy w to, że Ośrodek Leczenia Uzależnień, który stworzyliśmy jest miejscem przyjaznym, profesjonalnym i pozwala nieść skuteczną pomoc każdej uzależnionej osobie.

Wyspecjalizowana kadra terapeutów

Skuteczne leczenie alkoholizmu możliwe jest tylko wtedy, gdy pieczę nad terapią sprawują doświadczeni specjaliści, których pasją jest niesienie pomocy innym. Dokładnie takie osoby współpracują z naszą placówką – lekarze z odpowiednim wykształceniem, bogatym doświadczeniem oraz chęcią nieustającego doszkalania swoich umiejętności, by móc jak najskuteczniej pomagać, gdy w grę wchodzi terapia uzależnień. Każdy z naszych pacjentów w trakcie terapii poznaje bliżej siebie oraz swoją chorobę, uczy się swoich emocji oraz mechanizmów, które wytworzyły się w trakcie choroby. Nasi specjaliści podchodzą indywidualnie do każdego przypadku, gdyż wiedzą, że każdy człowiek jest inny i potrzebuje jednostkowego podejścia do sprawy.

Komfortowe warunki pobytu

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień, który stworzyliśmy, jest miejscem, w którym staramy się stworzyć jak najbardziej przyjazną i rodzinną atmosferę. Dzięki temu wiemy, że terapia uzależnień przebiega sprawniej, a pacjenci nie odczuwają dyskomfortu, wstydu czy lęku przed zdecydowaniem się na pobyt w naszej placówce. Również cała nasza kadra pracownicza to kompetentne osoby o wysokiej kulturze osobistej, które pomagają przejść pacjentom przez ten trudny okres, dodając im otuchy i wykazując dużą dozę zrozumienia.

Nikogo nie oceniamy i nie moralizujemy, wiemy, że uzależnienie to choroba, którą należy leczyć!

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień 24 godziny na dobę

Wiemy, że odwyk alkoholowy i odwyk narkotykowy to bardzo poważna sprawa, dlatego podjęcie decyzji o tym kroku w swoim życiu zazwyczaj kosztuje pacjentów bardzo dużo. Nic dziwnego, terapia uzależnień jest długotrwałym i skomplikowanym procesem, jednak wyjście z choroby i odzyskanie kontroli nad własnym życiem jest bezcenne! W związku z tym jesteśmy dostępni dla swoich pacjentów zawsze, niezależnie od dnia tygodnia czy godziny.

Jeżeli poczujesz, że to właśnie ten moment na rozpoczęcie leczenia swojej choroby, nie zwlekaj i skontaktuj się z nami niezwłocznie – pomożemy Ci przejść przez leczenie, dostosujemy wszystkie metody terapii do Twoich indywidualnych potrzeb, byś mógł jak najskuteczniej skorzystać z naszej pomocy! Terapia uzależnień w naszej placówce to pomoc na każdym etapie choroby alkoholowej – od początkowego uzależnienia, aż do najcięższych przypadków.

Komu pomagamy? Wszystkim!

Leczenie alkoholizmu

Pomaga pacjentowi zrozumieć problem picia i odzyskać kontrolę nad swoim życiem. Ponadto, odpowiednio wykwalifikowany terapeuta, jest wsparciem dla pacjenta w trakcie życia w trzeźwości. Życie bez alkoholu wymaga nauki nowych przyzwyczajeń. Terapeuta pomaga uzależnionemu odnaleźć się w nowej rzeczywistości, która wymaga powrotu do pracy, naprawy stosunków społecznych i zgody ze sobą.

Leczenie narkomanii

Ma na celu całkowitą abstynencję. Uzależnieni poznają podłoże swojego problemu, uczą się metod pokonywania objawów głodu abstynencyjnego, zdobywają umiejętności społeczne i emocjonalne. Celem terapii jest także wypracowanie asertywności pozwalającej odmawiać narkotyków, odbudować relacje z bliskimi i otoczeniem.

Terapia dla osób współuzależnionych

W trakcie terapii, na którą najczęściej składają się sesje indywidualne i spotkania grupowe, osoby współuzależnione i DDA uświadamiają sobie, że nie są winne ani odpowiedzialne za uzależnienie bliskiej osoby i nie mają na nie wpływu.
Jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem lub narkotykami i chcesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem, nie zwlekaj i zgłoś się do naszej placówki – pomożemy Tobie!

Odtruwanie alkoholowe na miejscu

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że najtrudniejszy jest początek odwyku, dlatego nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień oferuje również odtruwanie alkoholowe, które pomoże rozpocząć terapię. Detoksykacja alkoholowa polega na bezpiecznym i kontrolowanym usunięciu zalegających toksyn alkoholowych w ciele osoby uzależnionej, po to, by mogła ona skutecznie przerwać ciąg alkoholowy i uniknąć nieprzyjemnych objawów odstawienia alkoholu etylowego.

Zachowanie trzeźwości jest warunkiem koniecznym do kontynuowania terapii, dlatego na miejscu w razie konieczności przeprowadzamy odtruwanie alkoholowe, które polega nie tylko na usunięciu toksyn alkoholowych z organizmu, ale również na:

  • uzupełnieniu niedoborów witamin i minerałów;
  • uzupełnieniu niedoborów wody oraz elektrolitów;
  • wzmocnienie kondycji psychicznej oraz fizycznej pacjenta, by był gotów podjąć dalsze kroki terapii.

Leczenie alkoholizmu – terapia uzależnień

Alkoholizm to poważna i wyniszczająca choroba, która dotyczy zarówno umysłu, jak i organizmu człowieka. Jest to skomplikowane schorzenie, przez które alkoholik traci kontrolę nad własnym życiem, zaniedbuje rodzinę, traci inne zainteresowania, niszczy sobie życie społeczne i zawodowe, popada w długi i powoli wyniszcza cały swój organizm. Odwyk alkoholowy pod okiem specjalistów to tak naprawdę jedyna możliwość, by w pełni wyjść z uzależniania i prowadzić na powrót normalne życie. Nieleczony alkoholizm wyniszcza nerki, wątrobę, serce, układ krążeniowy, a w ostateczności doprowadza nawet do śmierci osoby chorej.

Terapia uzależnień jest ważna również z innego powodu – alkoholizm dosięga przeważnie nie tylko samego chorego, ale również jego rodzinę, która cierpi wraz z nim. Skuteczna terapia pozwoli na uniknięcie niezdrowych relacji rodzinnych, rozpadu małżeństwa czy przemocy fizycznej oraz psychicznej w domu. Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Alkoholizmu oferuje również fachowe wsparcie dla rodziny i najbliższych osoby uzależnionej. Z naszą pomocą – zrozumiecie państwo jak działa mechanizm uzależnienia i będziecie mogli w skuteczny sposób pomóc osobie uzależnionej w powrocie do zdrowego życia bez nałogów również po wyjściu z ośrodka. Alkoholizm to choroba trwająca całe życie, wsparcie rodziny jest nieocenioną kwestią w późniejszej pomocy tzw. „trzeźwemu alkoholikowi”, aby nie powrócił on do picia alkoholu.

Jak bardzo efektywna jest terapia uzależnień w naszym Ośrodku?

Odwyk alkoholowy

94%
W chwili opuszczenia placówki, pełną abstynencję utrzymuje ok. 94% pacjentów.

Odwyk narkotykowy

91%
Tutaj odsetek pacjentów, którzy po opuszczeniu ośrodka deklarują zmianę dotychczasowych nawyków to 91%.

Terapia współuzależnienia

96%
Odsetek osób, które wprowadziły zmiany w swoim życiu po wyjściu z placówki wynosi 96%.

Leczenie uzależnienia od narkotyków – odwyk narkotykowy

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień oferuje również odwyk narkotykowy osobom, które borykają się z problemem uzależnienia od narkotyków. Jest to równie skomplikowane i niebezpieczne uzależnienie, dlatego zależy nam na tym, by pacjenci jak najkorzystniej i efektownie spędzili czas w naszym ośrodku. W przypadku leczenie uzależniania narkotykowego również stosujemy indywidualne podejście do pacjenta, oferujemy terapię indywidualną oraz grupową, a także różne formy terapii wspomagających.

Po zakończonym odwyku nie pozostawiamy pacjenta samemu sobie, dbamy o to, by mógł w każdej chwili, w której poczuje, że potrzebuje pomocy, skontaktować się z nami. Oferujemy również różnego rodzaju warsztaty oraz terapie zajęciowe dla osób, które ukończyły leczenie w naszej placówce, a wszystko po to, by nie powrócić do uzależnienia.

Odwyk alkoholowy – dlaczego warto się zdecydować na leczenie alkoholizmu?

Odwyk alkoholowy to tak naprawdę jedyne odpowiednie wyjście w przypadku, gdy mamy do czynienia z uzależnieniem od alkoholu. Leczenie pod opieką specjalistów pozwala nie tylko pozostać w abstynencji, ale uczy życia z chorobą, pokazuje, że nie jesteśmy słabi, a choroba mogła dosięgnąć tak naprawdę każdego człowieka. Terapia uzależnień uczy swoich emocji, uczy radzenia sobie z nimi, kształtuje również mechanizmy, które pozwalają na życie w trzeźwości poza ośrodkiem już po zakończonym leczeniu.

Leczenie choroby alkoholowej jest dużym wyzwaniem zarówno dla samego uzależnionego, jak i dla jego najbliższych, jednak wysiłek włożony w terapię jest bezcenny, tak samo jak odzyskanie kontroli nad życiem. Wyjście z uzależnienia jest równoznaczne z odzyskaniem równowagi organizmu, a więc pacjent odzyskuje również zdrowie fizyczne, nie pogłębiają się choroby powstałe w trakcie ciągów alkoholowych. Należy pamiętać, że samo zaprzestanie picia nie jest równoznaczne z wyleczeniem się choroby, potrzebna jest również szeroko pojęta psychoterapia, którą oferujemy w naszej placówce. Alkoholizm jest osobą, która zostaje z nami na całe życie. Dlatego tak ważna jest umiejętność samokontroli, którą alkoholik może nabyć tylko w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień.

Najczęściej zadawane pytania

W naszym Ośrodku zajmujemy się leczeniem uzależnienia nie tylko od alkoholu, ale również uzależnień od narkotyków, leków czy dopalaczy. Leczymy również uzależnienia od czynności takich jak hazard, seks, zakupy czy nadmierne przebywanie przed komputerem. Udzielamy również wsparcia dla najbliższych.
W naszym Ośrodku leczymy wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia.
Oczywiście udostępniamy taką możliwość. Nasi pacjenci mogą zabrać ze sobą również telefon czy laptop, aby być w stałym kontakcie z najbliższymi.
Sesje indywidualne oparte są na bezpośrednim kontakcie z terapeutą i w ich trakcie dochodzi do dogłębnej analizy przebiegu choroby. Terapeuta całą swoją uwagę poświęca pacjentowi, więc oboje mogą skupić się na uzależnieniu pod wieloma aspektami. W przypadku sesji grupowych uczestnicy z podobnym problemem dzielą się swoimi doświadczeniami, opowiadają swoje historie i wspierają się wzajemnie. Terapia grupowa ma duże znaczenie społeczne i daje poczucie, że nie jest się samym ze swoim uzależnieniem.
Szykując się na pobyt stacjonarny w naszym Ośrodku należy spakować ze sobą odpowiednią ilość ubrań dobraną do pory roku. Warto mieć ze sobą również odzież sportową. Niezbędne są środki higieny osobistej oraz ręczniki. Pacjent może zabrać ze sobą telefon czy ulubioną książkę. Należy mieć ze sobą również dowód osobisty.
Czas trwania terapii alkoholowej uzależniony jest od wielu czynników, między innymi od tego jak silne jest uzależnienie, z którym boryka się pacjent. Leczenie stacjonarne daje szybsze efekty i trwa krócej, jednak nie jest konieczne do wyzdrowienia. W przypadku leczenia stacjonarnego jest to przeważnie około 4-8 tygodni, po których należy kontynuować leczenie w trybie ambulatoryjnym lub jeśli zajdzie taka potrzeba powtórzyć leczenie. W przypadku leczenia wyłącznie ambulatoryjnego czas leczenia wydłuża się. Ostatecznie, niezależnie od sposobu leczenia cały proces trwa o wiele dłużej, bo zazwyczaj około roku.
Alkoholizm to choroba skomplikowana, która równocześnie atakuje umysł i organizm człowieka i jest chorobą nieuleczalną. Oznacza to, że nawet po zakończonym leczeniu, człowiek nie może ponownie sięgnąć po alkohol, by nie powrócić do choroby. Niestety, leczenie alkoholizmu domowymi metodami kończy się fiaskiem i właściwie nie jest możliwe do wykonania. Samo zaprzestanie picia nie równa się wyzdrowieniu, konieczna jest również psychoterapia, która pozwoli na pogodzenie się ze swoją sytuacją i podczas której chory nauczy się z tą chorobą żyć.
W przypadku gdy osoba uzależniona nie chce się leczyć, nie należy na nią naciskać, szantażować, ani pouczać, gdyż takie zachowanie może tylko pogorszyć sytuację. Najlepiej skontaktować się ze specjalistami, którzy wytłumaczą najbliższym jak prawidłowo wspierać i zachęcać do leczenia alkoholizmu. Odpowiednie wsparcie najczęściej przynosi pozytywne efekty i osoba uzależniona zmienia zdanie na temat podjęcia leczenia. Gdyby jednak i to nie pomogło, można próbować wysłać osobę uzależnioną na przymusowe leczenie.
Istnieje możliwość wysłania alkoholika na przymusowe leczenie, nie jest to jednak takie proste i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Po odbyciu przymusowego leczenia uzależniony często szybko wraca do swoich przyzwyczajeń, niekiedy zdarza się również, że uzależnienie pogłębia się. Jeżeli jednak najbliżsi chcą posłać członka swojej rodziny na przymusowe leczenie należy trzymać się kilku kroków. Na początku należy zgłosić wniosek o leczenie do Miejskiej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Komisja rozpocznie postępowanie w przypadku, gdy osoba uzależniona trwa w chorobie bardzo długo i nie chce poddać się dobrowolnemu leczeniu, a jego zachowanie stwarza zagrożenie dla zdrowia psychicznego oraz fizycznego domowników.
Leczenie uzależnienia alkoholowego w naszym Ośrodku może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest leczenie stacjonarne, podczas którego pacjent przebywa cały czas w Ośrodku. Drugim sposobem jest leczenie ambulatoryjne, a więc pacjent dojeżdża do Ośrodka na leczenie. Czas trwania oraz intensywność terapii zależne są od stopnia uzależnienia oraz od indywidualnych predyspozycji uzależnionego. Podstawowe leczenie alkoholizmu w Ośrodku trwa zazwyczaj około 4-8 tygodni, a po tym czasie należy podjąć się dodatkowej terapii dla utrwalenia efektów leczenia.
Początki choroby alkoholowej są zazwyczaj bardzo trudne do wykrycia, ze względu na jedynie subtelne sygnały w zachowaniu chorego. Jeśli zaobserwowałeś jednak u siebie lub u swojego najbliższego część z tych objawów, oznacza to, że wystąpił problem z alkoholem i należy podjąć się leczenia: głód alkoholowy, brak zainteresowania innymi aspektami życia, zaniedbywanie obowiązków domowych, oddalenie się od rodziny i przyjaciół, picie w samotności, agresja w momentach braku dostępu do alkoholu, zwiększona tolerancja na alkohol.