Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Warszawa

W naszej pracy traktujemy uzależnienie jako chorobę niezasłużoną i postępującą. Rozumiemy też, że nadużywanie alkoholu nie jest jedyną przyczyną niepowodzeń w życiu pacjenta.
Terapia podstawowa
Jest to terapia uzależnień, która obejmuje zarówno zajęcia indywidualne, jak i grupowe i nastawiona jest głównie na zrozumienie przez pacjenta swojego problemu oraz skutków choroby alkoholowej.
Terapia pogłębiona
Tą formę pomocy kierujemy do osób, które przebyły już terapię podstawową, zdobyły wiedzę o chorobie i motywację do zmiany stylu życia, jednak potrzebują pomocy w rozwiązywaniu swoich problemów, rozwoju osobistym oraz radzeniu sobie z zatrzymaniem uzależnienia w pierwszym, najtrudniejszym okresie trzeźwienia.
Terapia motywująca
To oparta na empatii i współpracy metoda pracy, której celem jest wydobycie wewnętrznej motywacji Pacjenta do zmiany. Dzięki pełnej akceptacji rozmowie, terapeuta pomaga klientowi odnaleźć jego własne powody do podjęcia zmiany, które oparte są na wartościach klienta.
Terapia nawrotowa
To terapia uzależnień przeznaczona dla pacjentów, którzy po zakończeniu poprzednich terapii i po powrocie do domu złamali abstynencję lub czują, że znajdują się blisko granicy, by sięgnąć ponownie po alkohol. Taka terapia trwa zazwyczaj od 2 do 4 tygodni.

Odwyk alkoholowy – gwarancja skuteczności leczenia

W naszym Ośrodku Leczenia Uzależnień decydując się na leczenie alkoholizmu znajdziesz najlepszą jakość leczenia i najbardziej komfortowe warunki zakwaterowania. Jakość terapii uzależnień idzie w parze z warunkami lokalowymi panującymi w placówce. Leczenie uzależnienia od alkoholu czy też odwyk narkotykowy jest możliwy tylko pod jednym warunkiem – że będzie on przeprowadzony profesjonalnie i z największym zaangażowaniem przez specjalistów w terapii uzależnień. Wierzymy, że nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień, który reprezentujemy, uosabia te cechy i bierzemy za to pełną odpowiedzialność.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – pomagamy w powrocie do trzeźwości

Na całościową terapię alkoholową w naszej placówce składa się:

 • leczenie alkoholizmu (odwyk alkoholowy) w grupie terapeutycznej. Grupa ta jest ograniczona do niewielkiej liczby osób. Gwarantuje to uzyskanie najlepszych warunków leczenia. Będziesz otoczony ludźmi z podobnymi objawami, którzy również starają się zrozumieć przyczyny swojej choroby jaką jest alkoholizm,
 • terapia uzależnień może być także indywidualna (do każdego naszego pacjenta podchodzimy indywidualnie, wiedząc, że każdy uzależniony ma inną historie choroby). Odwyk alkoholowy grupowy jest dobrym uzupełnieniem spotkań indywidualnych,
 • oferujemy różne rodzaje psychoterapii behawioralnej, a także odwyk narkotykowy i rozmaite zajęcia wspomagające terapię podstawową: hortiterapię, arteterapię i inne bazujące także na aktywności fizycznej lub też terapię poprzez pracę,
 • w naszym ośrodku pacjenci są objęci kompleksową opieką psychologiczną i psychiatryczną,
 • organizujemy również spotkania i warsztaty warsztatowe dla rodzin pacjentów oraz ich znajomych.
 • Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień gwarantuje komfortowe warunki zakwaterowania, poczucie bezpieczeństwa i anonimowość.

Terapia uzależnień – postaw na satysfakcjonujące życie bez nałogu

Terapia uzależnień w naszym Ośrodku trwa kilka tygodni. W tym czasie możesz uczestniczyć w terapeutycznych zajęciach edukacyjnych, które pozwolą Ci lepiej zrozumieć mechanizmy Twojej choroby. Brak motywacji, ambiwalentne nastawienie do abstynencji i życia w trzeźwości to najczęściej spotykane bariery w leczeniu alkoholizmu. Te dwa czynniki są dla nas szczególnie istotne podczas terapii. Zwiększy to Twoje szanse na dokonanie rzeczywistych i przede wszystkim trwałych zmian w Twoim życiu. Musisz jednak pamiętać, że nawet po zakończeniu leczenia w zamkniętej placówce - decyzja dotycząca całkowitej abstynencji w dużej mierze zależy od Ciebie.

Leczenie alkoholizmu – jak rozpoznać uzależnienie?

 • osoba uzależniona od alkoholu często odczuwa jego silne pragnienie – określane jako: głód alkoholowy,
 • podczas objawów kaca (zatrucia pokarmowego na drugi dzień) alkoholik nie przyjmuje innej opcji redukcji nieprzyjemnych objawów kaca jak kontynuacja picia napojów wysokoprocentowych,
 • człowiek, który nałogowo pije alkohol traci kontrolę podczas jego spożywania, pije regularnie, dużo i niemalże o każdej porze dnia,
 • odrzucenie swoich zainteresowań, upodobań czy też hobby to kolejny objaw, że mogliśmy wpaść w sidła nałogu. Alkoholik pijąc zapomina o całym otaczającym go świecie, zapomina o bliskich, znajomych, odrzuca codzienne treningi oraz różne inne aktywności na rzecz picia alkoholu,
 • osoba uzależniona pije alkohol nawet pomimo szkód, jakie on wywołuje (mowa tutaj przede wszystkim o złym samopoczuciu, chorobach spowodowanych nadużywaniem alkoholu) lecz również chodzi tutaj o konflikty rodzinne, a także bardzo istotne straty finansowe, społeczne albo zawodowe. Alkoholik nawet jak utraci pracę nie poddaje się i nie stara wytrwać w trzeźwości – pije dalej.

To co jest szczególnie istotne w uzależnieniu, to fakt, że nie trzeba pić codziennie aby nałóg ogarnął nie tylko umysł, ale też cały organizm. Na zespół uzależnienia może też wskazywać regularne (nawet występujące co tydzień) picie, tzw. ciągi alkoholowe.

Komu pomagamy? Wszystkim!

Leczenie alkoholizmu

Całościowe leczenie choroby alkoholowej w naszej placówce pozwala na zrozumienie problemu oraz na pokonanie swojej choroby. Spędzenie kilku tygodni w innym otoczeniu, w którym nie grożą pokusy związane z alkoholem, pozwalają na wyciszenie się oraz na skuteczną pracę nad uzależnieniem.

Leczenie narkomanii

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień prowadzi również terapię oraz leczenie uzależnienia od narkotyków. Jest to kompleksowa terapia uzależnień, która pozwala na całkowite wyjście z tego destrukcyjnego uzależnienia.

Terapia dla osób współuzależnionych

Prowadzimy również różnego rodzaju formy wsparcia dla osób najbliższych uzależnionych od alkoholu i narkotyków. Uczymy jak skutecznie wspierać swoich najbliższych w chorobie, a także jak odpowiednio zmotywować do podjęcia przez nich leczenia.
Jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem lub narkotykami i chcesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem, nie zwlekaj i zgłoś się do naszej placówki – pomożemy Tobie!

Terapia uzależnień - udzielamy wsparcia również Twoim najbliższym

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień zajmuje się udzielaniem wsparcia i pomocy wszystkim osobom uzależnionym od alkoholu lub narkotyków. Pierwszy etap leczenia - czyli kompleksowa detoksykacja organizmu od substancji psychoaktywnych odbywa się w oparciu o bogate doświadczenie naszych lekarzy i pielęgniarek, w warunkach ciepła i domowego wsparcia. Po wstępnej diagnozie psychologicznej planowane jest dalsze leczenie alkoholizmu.

Osoby, które na co dzień także ponoszą poważne konsekwencje alkoholizmu, to członkowie rodziny alkoholika lub jego najbliżsi znajomi. Jak bardzo byśmy nie próbowali, bardzo ciężko obok tej sytuacji przejść obojętnie, gdy zależy nam na osobie uzależnionej, a do tego jeszcze czasami nawet poczuwamy się do odpowiedzialności za jej nadużywanie alkoholu.

Nasza placówka udziela także wsparcia rodzinom i wszystkim najbliższym zgłaszającego się do nas pacjenta. Udzielamy rad również jak pacjent opuści Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień, nie pozostawiamy rodzin samych sobie.

Z nami pokonacie Państwo wszelkie trudności związane z terapią uzależnień.

Ośrodek Leczenia Uzależnień dedykowany jest by nieść pomoc i wsparcie wszystkim uzależnionym

Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień oferuje również leczenie uzależnienia od narkotyków, czyli tzw. odwyk narkotykowy. Zapewniamy detoksykację, terapię długoterminową oraz diagnozę psychologiczną. Nasz zespół terapeutów dba o zapewnienie wysokiej jakości leczenia i wytrwale dąży do osiągnięcia tego celu. Profesjonalny zespół lekarzy, pielęgniarek i terapeutów jest dostępny przez 24 godziny na dobę.

Jak bardzo efektywna jest terapia uzależnień w naszym Ośrodku?

Odwyk alkoholowy

94%
W chwili opuszczenia placówki, pełną abstynencję utrzymuje ok. 94% pacjentów.

Odwyk narkotykowy

91%
Tutaj odsetek pacjentów, którzy po opuszczeniu ośrodka deklarują zmianę dotychczasowych nawyków to 91%.

Terapia współuzależnienia

96%
Odsetek osób, które wprowadziły zmiany w swoim życiu po wyjściu z placówki wynosi 96%.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – wspieramy Twój rozwój osobisty

W naszej placówce skutecznie wspieramy rozwój osobisty osoby uzależnionej poprzez zmianę jego indywidualnego stylu życia wypierając uzależnienia. Wszystko to odbywa się przy pomocy terapeutycznej połączonej wspólnym problemem grupy lub też podczas indywidualnej terapii uzależnień. Dostarczamy ogromną ilość wiedzy, która dotyczy uzależnienia. Rozkładamy na czynniki pierwsze psychologiczne mechanizmy uzależnienia oraz nawrotów choroby. Kładziemy szczególny nacisk na zdobycie koniecznej wiedzy nie tylko na temat sposobów radzenia sobie z objawami alkoholizmu, lecz również jak poradzić sobie w sytuacjach kryzysowych po wyjściu z zamkniętej placówki i ewentualnym nawrocie uzależnienia. Wspieramy mechanizmy samokontroli osoby uzależnionej. Koncentrujemy się na systematycznej pracy psychologicznej z uzależnionym dotyczącej rozmaitych obszarów funkcjonowania człowieka nadużywającego alkohol, które mogą być mu potrzebne po wyjściu z ośrodka w radzeniu sobie w życiu w całkowitej abstynencji.

Leczenie alkoholizmu – wsparcie po zakończeniu terapii

Jeżeli obawiasz się, że po zakończeniu leczenia alkoholizmu najtrudniejszy będzie powrót do normalności, możesz zachować całkowity spokój. Nie pozostaniesz zostawiony samemu sobie. Po zakończeniu terapii uzależnień (nieważne czy był to odwyk alkoholowy czy odwyk narkotykowy) będziemy z Tobą w stałym kontakcie. Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień przestrzega najwyższych standardów obowiązujących w ośrodkach odwykowych. Oprócz terapii stacjonarnej w placówce, po zakończeniu leczenia pacjenci mają dostęp do wsparcia – w postaci konsultacji z terapeutami, spotkań z doradcami, pomocy w powrocie do życia poza ośrodkiem bez uzależnienia. Potrzebne wsparcie otrzymasz nie tylko Ty, lecz również Twoi najbliżsi - rodzina, znajomi. Natomiast jesteśmy pewni, że po skorzystaniu z naszej oferty terapeutycznej – będziesz świetnie przygotowany do dawnego życia bez nałogów. Odzyskasz radość z życia, z pewnością powrócisz do pełnej aktywności zawodowej i poprawisz swoje kontakty z najbliższymi.

Daj sobie pomóc!

Najczęściej zadawane pytania

W naszym Ośrodku zajmujemy się leczeniem uzależnienia nie tylko od alkoholu, ale również uzależnień od narkotyków, leków czy dopalaczy. Leczymy również uzależnienia od czynności takich jak hazard, seks, zakupy czy nadmierne przebywanie przed komputerem. Udzielamy również wsparcia dla najbliższych.
W naszym Ośrodku leczymy wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia.
Oczywiście udostępniamy taką możliwość. Nasi pacjenci mogą zabrać ze sobą również telefon czy laptop, aby być w stałym kontakcie z najbliższymi.
Sesje indywidualne oparte są na bezpośrednim kontakcie z terapeutą i w ich trakcie dochodzi do dogłębnej analizy przebiegu choroby. Terapeuta całą swoją uwagę poświęca pacjentowi, więc oboje mogą skupić się na uzależnieniu pod wieloma aspektami. W przypadku sesji grupowych uczestnicy z podobnym problemem dzielą się swoimi doświadczeniami, opowiadają swoje historie i wspierają się wzajemnie. Terapia grupowa ma duże znaczenie społeczne i daje poczucie, że nie jest się samym ze swoim uzależnieniem.
Szykując się na pobyt stacjonarny w naszym Ośrodku należy spakować ze sobą odpowiednią ilość ubrań dobraną do pory roku. Warto mieć ze sobą również odzież sportową. Niezbędne są środki higieny osobistej oraz ręczniki. Pacjent może zabrać ze sobą telefon czy ulubioną książkę. Należy mieć ze sobą również dowód osobisty.
Czas trwania terapii alkoholowej uzależniony jest od wielu czynników, między innymi od tego jak silne jest uzależnienie, z którym boryka się pacjent. Leczenie stacjonarne daje szybsze efekty i trwa krócej, jednak nie jest konieczne do wyzdrowienia. W przypadku leczenia stacjonarnego jest to przeważnie około 4-8 tygodni, po których należy kontynuować leczenie w trybie ambulatoryjnym lub jeśli zajdzie taka potrzeba powtórzyć leczenie. W przypadku leczenia wyłącznie ambulatoryjnego czas leczenia wydłuża się. Ostatecznie, niezależnie od sposobu leczenia cały proces trwa o wiele dłużej, bo zazwyczaj około roku.
Alkoholizm to choroba skomplikowana, która równocześnie atakuje umysł i organizm człowieka i jest chorobą nieuleczalną. Oznacza to, że nawet po zakończonym leczeniu, człowiek nie może ponownie sięgnąć po alkohol, by nie powrócić do choroby. Niestety, leczenie alkoholizmu domowymi metodami kończy się fiaskiem i właściwie nie jest możliwe do wykonania. Samo zaprzestanie picia nie równa się wyzdrowieniu, konieczna jest również psychoterapia, która pozwoli na pogodzenie się ze swoją sytuacją i podczas której chory nauczy się z tą chorobą żyć.
W przypadku gdy osoba uzależniona nie chce się leczyć, nie należy na nią naciskać, szantażować, ani pouczać, gdyż takie zachowanie może tylko pogorszyć sytuację. Najlepiej skontaktować się ze specjalistami, którzy wytłumaczą najbliższym jak prawidłowo wspierać i zachęcać do leczenia alkoholizmu. Odpowiednie wsparcie najczęściej przynosi pozytywne efekty i osoba uzależniona zmienia zdanie na temat podjęcia leczenia. Gdyby jednak i to nie pomogło, można próbować wysłać osobę uzależnioną na przymusowe leczenie.
Istnieje możliwość wysłania alkoholika na przymusowe leczenie, nie jest to jednak takie proste i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Po odbyciu przymusowego leczenia uzależniony często szybko wraca do swoich przyzwyczajeń, niekiedy zdarza się również, że uzależnienie pogłębia się. Jeżeli jednak najbliżsi chcą posłać członka swojej rodziny na przymusowe leczenie należy trzymać się kilku kroków. Na początku należy zgłosić wniosek o leczenie do Miejskiej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Komisja rozpocznie postępowanie w przypadku, gdy osoba uzależniona trwa w chorobie bardzo długo i nie chce poddać się dobrowolnemu leczeniu, a jego zachowanie stwarza zagrożenie dla zdrowia psychicznego oraz fizycznego domowników.
Leczenie uzależnienia alkoholowego w naszym Ośrodku może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest leczenie stacjonarne, podczas którego pacjent przebywa cały czas w Ośrodku. Drugim sposobem jest leczenie ambulatoryjne, a więc pacjent dojeżdża do Ośrodka na leczenie. Czas trwania oraz intensywność terapii zależne są od stopnia uzależnienia oraz od indywidualnych predyspozycji uzależnionego. Podstawowe leczenie alkoholizmu w Ośrodku trwa zazwyczaj około 4-8 tygodni, a po tym czasie należy podjąć się dodatkowej terapii dla utrwalenia efektów leczenia.
Początki choroby alkoholowej są zazwyczaj bardzo trudne do wykrycia, ze względu na jedynie subtelne sygnały w zachowaniu chorego. Jeśli zaobserwowałeś jednak u siebie lub u swojego najbliższego część z tych objawów, oznacza to, że wystąpił problem z alkoholem i należy podjąć się leczenia: głód alkoholowy, brak zainteresowania innymi aspektami życia, zaniedbywanie obowiązków domowych, oddalenie się od rodziny i przyjaciół, picie w samotności, agresja w momentach braku dostępu do alkoholu, zwiększona tolerancja na alkohol.