Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Lublin

W naszej pracy pokazujemy pacjentom potrzebę zmian w ich życiu, wiedząc, że alkoholizm nie bierze się znikąd, i najczęściej stanowi jedynie próbę ucieczki od codziennych trosk i problemów.
Terapia podstawowa
Leczenie z alkoholizmu podczas terapii podstawowej pomaga nauczyć się technik potrzebnych do późniejszej walki z głodem alkoholowym i pojawiającymi się pokusami.
Terapia pogłębiona
Ta terapia jest potrzebna, aby dotrzeć do siebie, do swoich uczuć, do źródła problemu alkoholowego lub narkotykowego, aby nauczyć się rozmawiać o sobie oraz o swoich problemach, aby być ogólnie w lepszym kontakcie ze soba oraz innymi.
Terapia motywująca
Jednym z najważniejszych czynników odpowiedzialnych za powodzenie psychoterapii (w tym terapii uzależnienia od alkoholu) jest motywacja pacjenta do zdecydowania się na leczenie alkoholizmu.
Terapia nawrotowa
Powstała z myślą o osobach, które po ukończonej terapii w przypływie nadmiernego zaufania do swojej kontroli złamały abstynencję. W tej terapii przepracowujemy dogłębnie incydent powrotu do uzależnienia.

Kompleksowe leczenie alkoholizmu – postaw na specjalistyczny Ośrodek Leczenia Uzależnień

Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień działa w oparciu o sprawdzone i skuteczne metody leczenia. Potwierdzeniem tych metod jest certyfikat ISO. Pierwotne i wtórne leczenie alkoholizmu, a także programy leczenia uzależnień od narkotyków (odwyk narkotykowy) i autorskie programy terapeutyczne mają na celu pomóc osobom uzależnionym w zmianie postrzegania świata. Wierzymy, że uzależniony może zmienić nie tylko złudne odbieranie rzeczywistości, lecz również siebie i stać się wolnym człowiekiem bez nałogów.

Naszym priorytetem jest także rozwój osobisty każdego pacjenta. Bardzo wielu osobom pomogła już nasza terapia uzależnień. Prowadzą teraz ciekawe i przede wszystkim satysfakcjonujące życie. Potrafią być odpowiedzialni i dobrze funkcjonować w społeczeństwie, a większość z nich spełnia się zawodowo. Pomogliśmy im dostrzec, że życie bez nałogów może być naprawdę wartościowe i wolne od ograniczeń.

Leczenie alkoholizmu to inwestycja we własne zdrowie

Jeżeli długotrwale nadużywasz alkoholu - najlepszą inwestycją w siebie będzie pomysł aby zdecydować się na odwyk alkoholowy. Każdy z nas popełnia błędy i ma chwilowe słabości, niestety w ten sposób najczęściej rozpoczynają się uzależnienia. Jeżeli wybierzesz nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień zajmiemy się leczeniem alkoholizmu kompleksowo.

W naszym ośrodku nie tylko wyrwiesz się z sideł nałogu, lecz również możesz zyskać stabilność i wgląd we własne ja.

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień pomaga w odnalezieniu prawdziwego celu w życiu. Proces leczenia alkoholizmu wiąże się z poszukiwaniem i odkrywaniem siebie. Doświadczysz tutaj niesamowitej pozytywnej energii, której potrzebujesz, aby żyć inaczej i osiągnąć marzenia, których pragniesz. Z naszym wsparciem osiągniesz sukces!

Leczenie alkoholizmu oparte o efektywny i sprawdzony program

Terapia uzależnień prowadzona w naszym Ośrodku oparta jest na najnowszych metodach leczenia alkoholizmu. Przykładamy również dużą wagę do motywowania naszych Pacjentów do zmiany.

Wiedza i zaangażowanie terapeutów

Nasz zespół składa się z wielu oddanych i przyjaznych terapeutów, będących specjalistami w leczeniu uzależnień. Istnieje wiele stylów pracy, które można wykorzystać w leczeniu uzależnień – w naszym ośrodku korzystamy z różnych nurtów psychoterapii. Nasi terapeuci uczestniczą w wielu polskich i zagranicznych konferencjach, szkoleniach, projektach naukowych, i akcjach związanych z wolontariatem. Pomaganie drugiemu człowiekowi mamy we krwi i daje nam to wiele satysfakcji jeżeli leczenie alkoholizmu przynosi oczekiwany skutek.

Trafna diagnoza

Trafna diagnoza psychologiczna jest wręcz niezbędna do skutecznego leczenia uzależnień. Nieważne czy zgłaszamy się na leczenie alkoholizmu czy odwyk alkoholowy. Proces diagnostyczny w naszym specjalistycznym ośrodku trwa nieustannie od pierwszego kontaktu z uzależnionym do naszego ostatniego spotkania. Dopiero po tym czasie możemy podjąć decyzję o zakończeniu psychoterapii i uznać, że leczenie alkoholizmu przyniosło oczekiwany skutek.

Poczucie bezpieczeństwa

Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień oferuje komfort i przyjazną atmosferę która sprzyja poczuciu bezpieczeństwa. Zgodnie z dewizą amerykańskiego psychologa Abrahama Maslowa to właśnie poczucie bezpieczeństwa jest uznawane za jeden z najbardziej kluczowych czynników dla zdrowia psychicznego. Autor hierarchii teorii potrzeb uznał bezpieczeństwo nawet za objaw tego właśnie zdrowia.

Komu pomagamy? Wszystkim!

Leczenie alkoholizmu

Przyczynia się do poprawy funkcjonowania alkoholików na wielu płaszczyznach. Osoby, które odbywają u nas terapię, wracają do normalności, ucząc się na nowo żyć w społeczeństwie. Wykorzystując metodę behawioralno-poznawczą, przekazujemy rady na temat trwania w trzeźwości, a także wspieramy w wyrabianiu w sobie zupełnie nowych nawyków.

Leczenie narkomanii

Czas trwania oraz rodzaj terapii narkotykowej zawsze dostosowujemy do osoby uzależnionej, a konkretnie stopnia zaawansowania nałogu, rodzaju zażywanych substancji psychoaktywnych oraz stanu zdrowia. Diagnozę problemu oraz metodę leczenia określa zespół specjalistów.

Terapia dla osób współuzależnionych

Jak odnaleźć sens w życiu osoby współuzależnionej? By przerwać to błędne koło, osoba współuzależniona musi otrzymać profesjonalną pomoc terapeutyczną prowadzącą do odzyskania prawidłowego obrazu swojej sytuacji, równowagi wewnętrznej i spokoju.
Jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem lub narkotykami i chcesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem, nie zwlekaj i zgłoś się do naszej placówki – pomożemy Tobie!

Troska o każdego Pacjenta

Nasi pacjenci otrzymują kompleksową opiekę terapeutyczną dzięki ścisłej współpracy terapeutów, psychiatrów i psychologów klinicznych pracujących w Ośrodku Leczenia Uzależnień. Jesteśmy zgranym zespołem medyków.

Dostosowanie do Twoich potrzeb

Podstawowym warunkiem aby pomoc w leczeniu uzależnień była skuteczna jest nawiązanie szczególnej więzi emocjonalnej między pacjentem a terapeutą. Pozwala to pacjentowi odczuwać pozytywne emocje i pozostawać w ciągłym kontakcie z istotnymi dla niego osobami podczas codziennej pracy terapeutycznej. Chcemy, aby każdy pacjent mógł znaleźć najbardziej odpowiadającego mu terapeutę, zgodnie z własnymi indywidualnymi preferencjami. W naszym Ośrodku Leczenia Uzależnień jako terapeuci pracują nie tylko kobiety, lecz również mężczyźni. Wiek terapeutów jest również zróżnicowany, ponieważ trafiają do nas pacjenci młodsi i starsi. Dość często zdarza się, ze terapeuta jest podobny wiekowo do pacjenta, niektórzy wtedy czują się najbardziej swobodnie i pewnie. Pracujemy na podstawie rozmaitych nurtów psychoterapeutycznych.

Dostępność zajęć, które wykraczają poza terapię

W ramach zajęć nieterapeutycznych można korzystać z sali gimnastycznej oraz siłowni znajdującej się w naszym ośrodku. W ramach ogólnej opieki terapeutycznej organizowane są również wycieczki z możliwością zwiedzania atrakcji turystycznych, takich jak różne zabytkowe obiekty. Organizowane są także spacery i rozmaite aktywności na świeżym powietrzu, wiedząc, że tereny zielone działają kojąco i przeciwdziałają nadmiernemu popadaniu w stres. Wielu pacjentów dzieli się z nami swoimi talentami artystycznymi podczas zajęć z arteterapii. Jeszcze inni pacjenci lubią uprawiać warzywa w ogrodzie.

Jak bardzo efektywna jest terapia uzależnień w naszym Ośrodku?

Odwyk alkoholowy

94%
W chwili opuszczenia placówki, pełną abstynencję utrzymuje ok. 94% pacjentów.

Odwyk narkotykowy

91%
Tutaj odsetek pacjentów, którzy po opuszczeniu ośrodka deklarują zmianę dotychczasowych nawyków to 91%.

Terapia współuzależnienia

96%
Odsetek osób, które wprowadziły zmiany w swoim życiu po wyjściu z placówki wynosi 96%.

Podejmujemy aktywną współpracę z najbliższymi naszych pacjentów

Wsparcie rodziny jest bardzo ważne podczas całościowego procesu jakim jest kompleksowe leczenie alkoholizmu. Aby poprawić relacje rodzinne między pacjentami a ich rodzinami, nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień organizuje raz w miesiącu spotkania rodzinne. Nasi terapeuci prowadzą wtedy warsztaty dla członków rodzin. Dzięki tym spotkaniom mogą oni dowiedzieć się więcej o procesie leczenia uzależnień. Mają też możliwość podzielenia się swoimi doświadczeniami i uzyskania odpowiedzi na pytania, które ich nurtują. Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień zapewnia bezpieczne i przyjazne warunki dla każdego pacjenta podczas całej terapii alkoholowej.

Kiedy konieczne jest leczenie uzależnień?

Zazwyczaj pierwsze objawy jakiegokolwiek uzależnienia, nieważne czy jest to uzależnienie od alkoholu czy też od narkotyków najczęściej są bardzo trudne do dostrzeżenia. Niektóre z nich są także dość często bagatelizowane przez osobę uzależnioną, która wpadła w sidła nałogu. Jeżeli czujesz, że nie radzisz sobie z kontrolowaniem ilości spożywanego alkoholu, zdarza się, że starasz się tłumaczyć swoje zachowanie, wnioskując je za całkowicie normalne bo przecież wszyscy piją alkohol na imprezach, albo po stresującym dniu w pracy. Wmawiasz sobie, że kolejne piwo wypite wieczorem to nic wielkiego, może to być pierwszy znak aby poważnie zastanowić się nad tym czy nie masz problemu z alkoholem i podjęciem decyzji o terapii w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień. Problem oczywiście może również dotyczyć kogoś z Twojego najbliższego otoczenia. Nie zwlekaj ze zgłoszeniem się do ośrodka, im szybciej tym lepiej!

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – nasza misja

Oferujemy wsparcie i pomoc dla tych, którzy nie stronią od różnego rodzaju używek. Stworzyliśmy bezpieczne i komfortowe miejsce z rodzinną atmosferą w którym leczymy niezdrowe nawyki i przyzwyczajenia. Mowa tutaj o różnego rodzaju uzależnieniach, w szczególności stawiamy na leczenie alkoholizmu. Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień daje jego pacjentom nadzieję na lepszą przyszłość. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że terapia alkoholowa może być skuteczna tylko wtedy, gdy istnieje wzajemne zrozumienie, zaufanie, bezpieczeństwo i akceptacja. Posiadamy duże doświadczenie, które pozwala nam zrozumieć potrzeby osób, które próbują uwolnić się od nałogu oraz poszukujących szczęścia w życiu w trzeźwości. Podczas pracy z naszymi pacjentami staramy się łączyć elementy tradycyjnej psychoterapii z różnorodnymi technikami relaksacyjnych. Dzięki temu nasi pacjenci z czasem odzyskują kontrolę nie tylko nad swoimi myślami, lecz również emocjami oraz ciałem.

Najczęściej zadawane pytania

W naszym Ośrodku zajmujemy się leczeniem uzależnienia nie tylko od alkoholu, ale również uzależnień od narkotyków, leków czy dopalaczy. Leczymy również uzależnienia od czynności takich jak hazard, seks, zakupy czy nadmierne przebywanie przed komputerem. Udzielamy również wsparcia dla najbliższych.
W naszym Ośrodku leczymy wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia.
Oczywiście udostępniamy taką możliwość. Nasi pacjenci mogą zabrać ze sobą również telefon czy laptop, aby być w stałym kontakcie z najbliższymi.
Sesje indywidualne oparte są na bezpośrednim kontakcie z terapeutą i w ich trakcie dochodzi do dogłębnej analizy przebiegu choroby. Terapeuta całą swoją uwagę poświęca pacjentowi, więc oboje mogą skupić się na uzależnieniu pod wieloma aspektami. W przypadku sesji grupowych uczestnicy z podobnym problemem dzielą się swoimi doświadczeniami, opowiadają swoje historie i wspierają się wzajemnie. Terapia grupowa ma duże znaczenie społeczne i daje poczucie, że nie jest się samym ze swoim uzależnieniem.
Szykując się na pobyt stacjonarny w naszym Ośrodku należy spakować ze sobą odpowiednią ilość ubrań dobraną do pory roku. Warto mieć ze sobą również odzież sportową. Niezbędne są środki higieny osobistej oraz ręczniki. Pacjent może zabrać ze sobą telefon czy ulubioną książkę. Należy mieć ze sobą również dowód osobisty.
Czas trwania terapii alkoholowej uzależniony jest od wielu czynników, między innymi od tego jak silne jest uzależnienie, z którym boryka się pacjent. Leczenie stacjonarne daje szybsze efekty i trwa krócej, jednak nie jest konieczne do wyzdrowienia. W przypadku leczenia stacjonarnego jest to przeważnie około 4-8 tygodni, po których należy kontynuować leczenie w trybie ambulatoryjnym lub jeśli zajdzie taka potrzeba powtórzyć leczenie. W przypadku leczenia wyłącznie ambulatoryjnego czas leczenia wydłuża się. Ostatecznie, niezależnie od sposobu leczenia cały proces trwa o wiele dłużej, bo zazwyczaj około roku.
Alkoholizm to choroba skomplikowana, która równocześnie atakuje umysł i organizm człowieka i jest chorobą nieuleczalną. Oznacza to, że nawet po zakończonym leczeniu, człowiek nie może ponownie sięgnąć po alkohol, by nie powrócić do choroby. Niestety, leczenie alkoholizmu domowymi metodami kończy się fiaskiem i właściwie nie jest możliwe do wykonania. Samo zaprzestanie picia nie równa się wyzdrowieniu, konieczna jest również psychoterapia, która pozwoli na pogodzenie się ze swoją sytuacją i podczas której chory nauczy się z tą chorobą żyć.
W przypadku gdy osoba uzależniona nie chce się leczyć, nie należy na nią naciskać, szantażować, ani pouczać, gdyż takie zachowanie może tylko pogorszyć sytuację. Najlepiej skontaktować się ze specjalistami, którzy wytłumaczą najbliższym jak prawidłowo wspierać i zachęcać do leczenia alkoholizmu. Odpowiednie wsparcie najczęściej przynosi pozytywne efekty i osoba uzależniona zmienia zdanie na temat podjęcia leczenia. Gdyby jednak i to nie pomogło, można próbować wysłać osobę uzależnioną na przymusowe leczenie.
Istnieje możliwość wysłania alkoholika na przymusowe leczenie, nie jest to jednak takie proste i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Po odbyciu przymusowego leczenia uzależniony często szybko wraca do swoich przyzwyczajeń, niekiedy zdarza się również, że uzależnienie pogłębia się. Jeżeli jednak najbliżsi chcą posłać członka swojej rodziny na przymusowe leczenie należy trzymać się kilku kroków. Na początku należy zgłosić wniosek o leczenie do Miejskiej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Komisja rozpocznie postępowanie w przypadku, gdy osoba uzależniona trwa w chorobie bardzo długo i nie chce poddać się dobrowolnemu leczeniu, a jego zachowanie stwarza zagrożenie dla zdrowia psychicznego oraz fizycznego domowników.
Leczenie uzależnienia alkoholowego w naszym Ośrodku może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest leczenie stacjonarne, podczas którego pacjent przebywa cały czas w Ośrodku. Drugim sposobem jest leczenie ambulatoryjne, a więc pacjent dojeżdża do Ośrodka na leczenie. Czas trwania oraz intensywność terapii zależne są od stopnia uzależnienia oraz od indywidualnych predyspozycji uzależnionego. Podstawowe leczenie alkoholizmu w Ośrodku trwa zazwyczaj około 4-8 tygodni, a po tym czasie należy podjąć się dodatkowej terapii dla utrwalenia efektów leczenia.
Początki choroby alkoholowej są zazwyczaj bardzo trudne do wykrycia, ze względu na jedynie subtelne sygnały w zachowaniu chorego. Jeśli zaobserwowałeś jednak u siebie lub u swojego najbliższego część z tych objawów, oznacza to, że wystąpił problem z alkoholem i należy podjąć się leczenia: głód alkoholowy, brak zainteresowania innymi aspektami życia, zaniedbywanie obowiązków domowych, oddalenie się od rodziny i przyjaciół, picie w samotności, agresja w momentach braku dostępu do alkoholu, zwiększona tolerancja na alkohol.