Leczenie uzależnień

Dlaczego terapia uzależnień alkoholowych jest tak ważna?

W naszym Ośrodku Leczenia Uzależnień spotkania dla osób uzależnionych od alkoholu prowadzi terapeuta uzależnień. Koniecznym krokiem na drodze do trzeźwości jest poddanie się terapii uzależnień alkoholowych. Dostrzegamy wiele zalet w spotkaniach z naszym terapeutą, które dopełniają również terapie awersyjne, przyjmujące postać wszywki alkoholowej.

W leczeniu alkoholizmu niezwykle pomocne są spotkania z terapeutą. Pacjenci mają możliwość zrozumienia problemu powracania do alkoholu, co jest szczególnie ważne dla osób decydujących się na odwyk alkoholowy. Zrozumienie błędnych schematów stojących za alkoholizmem, decyzji oraz wydarzeń z przeszłości jest kluczowe w terapii uzależnień. Pacjenci z chorobą alkoholową, którzy poznają mechanizmy logiki swojego działania, mają duże szanse na wygranie z uzależnieniem już u samych podstaw.

W Ośrodku Leczenia Uzależnień terapeuci pomagają pacjentom w leczeniu uzależnienia od alkoholu najpierw przez zrozumienie problemu sięgania po alkohol, dzięki czemu zaczynają oni odzyskiwać kontrolę nad swoim życiem. Ogromnym wsparciem dla osób poddających się odwykowi alkoholowemu jest dobrze wykwalifikowany terapeuta. Pomaga on odnaleźć się pacjentom w nowej rzeczywistości, wspiera w nauce nowych przyzwyczajeń i naprawianiu stosunków społecznych.

Terapia uzależnień w Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień jest polecana przez pacjentów, którzy odważyli się podjąć leczenie alkoholizmu. Duże ukojenie daje opowiadanie o sobie.

Jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem lub narkotykami i chcesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem, nie zwlekaj i zgłoś się do naszej placówki – pomożemy Tobie!

Terapia uzależnień - kompleksowe leczenie alkoholizmu

W Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień oferujemy pełną pomoc. Można poddać się terapii indywidualnej lub grupowej, detoksowi, regenerującym kroplówkom, a także wszywce alkoholowej Esperal.

Chcemy, aby społeczeństwo było świadome, że chorobę alkoholową należy leczyć, a im szybciej osoba uzależniona zgłosi się do zamkniętego ośrodka na leczenie alkoholizmu – tym lepiej. Ważne jest, aby zastosować kilka środków w terapii leczenia alkoholizmu. Jest to choroba złożona, a jej zwalczenie jest możliwe dzięki pracy nad sobą i korzystaniu z takich środków pomocniczych, jak choćby Esperal. Odwyk alkoholowy wymaga podjęcia terapii psychologicznej, dzięki której każdy pacjent będzie mógł odnaleźć wewnętrzny spokój i podejmować decyzje o życiu bez alkoholu.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – dlaczego warto skorzystać?

Dotychczas pomogliśmy wielu pacjentom, przebywającym w naszym Ośrodku Leczenia Uzależnień. To dzięki naszemu wieloletniemu doświadczeniu, a także fachowej wiedzy terapeutów, wiemy, jak należy walczyć z takim uzależnieniem, jakim jest alkoholizm. Co więcej, znamy bardzo skuteczne rozwiązania na przeprowadzanie detoksu.

Z tego też powodu pobyt w naszym Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień to wysoka efektywność w kompleksowym leczeniu alkoholizmu. Jeżeli borykasz się z takim problemem, jak nadmiernie spożywany alkohol lub też podejrzewasz, że ktoś z twojego najbliższego środowiska jest uzależniony, skontaktuj się z nami.

Psychoterapia alkoholizmu – podstawowa forma leczenia uzależnienia

Do podstawowych metod leczenia choroby alkoholowej zaliczana jest psychoterapia. Na czym ona polega? Prowadzone są indywidualne lub też grupowe meetingi. Ich celem jest uświadomienie zagrożeń, jakie mogą wynikać z nałogu - zagrożenia medyczne, ale i społeczne. Pacjenci poddający się terapii uzależnień dowiadują się, jak należy sobie radzić z codziennymi wyzwaniami oraz pokusami. Są oni motywowani do wytrwania w stanie trzeźwości. Dostrzegają, jak wiele pozytywnych chwil może ich ominąć. Pokazujemy, że środki odurzające nie stanowią rozwiązania problemów i nie są dobrym sposobem na odreagowanie stresu.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień - terapia ambulatoryjna lub stacjonarna

Bardzo często spotykaną terapią uzależnień jest terapia podejmowana na oddziale zamkniętym. Stosowana jest ona wtedy, kiedy trafiają do naszego Ośrodka Leczenia Uzależnień osoby z bardzo dużym stopniem uzależnienia, a także w sytuacji, gdy ich organizm jest w ciężkim stanie. Przeprowadza się wówczas ogólne odtrucie organizmu. Podawana jest duża ilość płynów fizjologicznych we wlewie dożylnym. Uzupełnia się również braki witamin, a także mikroelementów. Kolejnym krokiem jest przygotowanie pacjenta zdecydowanego na odwyk alkoholowy do życia w trzeźwości. Uczestniczy on wówczas w indywidualnych oraz zbiorowych spotkaniach z terapeutą. Trwa to zazwyczaj kilka tygodni. Taką metodę terapii uzależnień powinny wybierać osoby, które mają problem z utrzymaniem trzeźwego stanu, potrzebują czasu na zregenerowanie się, a także zebranie sił, pewnego rodzaju izolacji od dotychczasowego środowiska.

W Prywatnym Ośrodku Leczenia Uzależnień oferujemy również pomoc ambulatoryjną. Wówczas pacjent nie musi rezygnować ze stałego kontaktu ze swoją rodziną, co może być istotnym i przeważającym czynnikiem dla osoby starającej się zerwać z nałogiem. W trakcie takiej terapii sesje terapeutyczne przypominają te, które są stosowane w leczeniu zamkniętym. Jest ich jednakże o wiele mniej - od 2 do 3 razy w tygodniu, po kilka godzin. Niestety zdarza się, że fizyczny stan pacjenta decydującego się na leczenie alkoholizmu uniemożliwia podjęcie takiej terapii. Przyczyną niepowodzenia takiej metody leczenia jest często brak doświadczenia pacjenta w sposobach radzenia sobie z codziennymi problemami.

Leczenie alkoholizmu - Metoda 12 kroków

Najbardziej rozpowszechnioną drogą ku trzeźwości jest tzw. metoda „12 kroków”. Została ona opracowana już w latach 30. XX wieku, w wyniku spotkań osób uzależnionych od alkoholu. Na tej podstawie tworzone były później inne programy terapeutyczne, przystosowane również do takich uzależnień, jak: narkotyki, leki, hazard.

Chcąc wyjść z nałogu, należy najpierw pogodzić się z sytuacją, w której znalazła się osoba uzależniona. Jeśli chory tego nie zrozumie, nie osiągnie nigdy wygranej w walce z uzależnieniem. Nieustannie będzie się oszukiwał, że w każdej chwili może skończyć z nałogiem. Chory powinien zrozumieć, że sam nie będzie w stanie poradzić sobie w tej walce. Istotne jest uznanie siły wyższej, dla niektórych osób będzie to Bóg, dla jeszcze innych natura, czy też przeznaczenie. Kolejnym krokiem dla osób będących na odwyku alkoholowym lub innym, jest otwarcie się na osoby będące w grupie - współpraca. Przeprowadzany jest szczery rachunek sumienia. Pacjenci starają się doskonalić w wytrwaniu w swoich postanowieniach. I w ten sposób rozpoczyna się proces zadośćuczynienia tym, których skrzywdzili w jakiś sposób. Poznają oni siebie i poddają ocenie innych osób z grupy. Co więcej, doskonalą oni swoje przekonania o słuszności drogi, którą wybrali. Kiedy dotrą do końca drogi tzw. "12 kroków", mogą stanowić wzór dla innych członków grupy w leczeniu alkoholizmu. Mogą uczestniczyć w kolejnych spotkaniach, dających im satysfakcję z faktu niesienia pomocy innym w przebyciu drogi, którą wcześniej pokonali.