Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień Kraków

W naszej pracy staramy się zrozumieć pacjenta i zdajemy sobie sprawę, że droga do trzeźwienia nie jest łatwa. Jako cel stawiamy utrzymanie abstynencji od alkoholu i narkotyków.
Terapia podstawowa
Zmienia schematy myślenia i zachowań, pozwala znaleźć sposoby na szybkie rozpoznawanie strachu, lęku, stresu, zdenerwowania i innych negatywnych uczuć.
Terapia pogłębiona
Jest to praca terapeutyczna skoncentrowana na przyszłość w kierunku stopniowego usamodzielnienia się pacjenta w zakresie radzenia sobie z uzależnieniem, wprowadzaniu zmian w życiu i ich utrwalaniu.
Terapia motywująca
Ma na celu zachęcenie do rozpoczęcia leczenia wszystkich osób, które jeszcze nie podjęły ostatecznej decyzji o odwyku oraz tych, którzy mają rozpocząć leczenie. Terapia motywująca trwa zazwyczaj około jednego tygodnia.
Terapia nawrotowa
Podjęcie terapii, oznacza, że nastąpił powrót do picia, po okresie dłuższej abstynencji jednak nie trwał on długo i nie sprawił dużych strat w sferze psychofizycznej.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – daj sobie szansę!

Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień jest dobrowolnym wyborem osób, które chcą walczyć z uzależnieniem. Nie panuje u nas żaden przymus ani kontrola. Zamiast tego zachęcamy pacjentów do wprowadzania pozytywnych zmian w swoim życiu – czyli do powrotu do trzeźwości. Oferujemy wsparcie w kompleksowej walce z alkoholizmem dla każdego, kto tego potrzebuje.

Leczenie alkoholizmu w ośrodku odwykowym jest pierwszym poważnym krokiem do osiągnięcia życia, jakiego pragniesz i na jakie zasługujesz. Terapia uzależnień to dla Ciebie ogromna szansa. Nie bój się zmian na lepsze, bo tylko dzięki podjęciu odważnej decyzji w drodze do trzeźwości znajdziesz spokój, zadowolenie z życia i spełnienie, jeśli tylko zechcesz zrobić ten pierwszy krok.

Ośrodek leczenia uzależnień – dlaczego warto zgłosić się na odwyk alkoholowy?

Ośrodek leczenia uzależnień to pierwszy poważny krok w drodze do trzeźwości, do lepszego życia, takiego, jakiego pragniesz i na jakie zasługujesz. W naszym prywatnym ośrodku leczenia uzależnień do każdego uzależnionego podchodzimy w sposób indywidualny. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że każdy człowiek jest inny i ma inne potrzeby, szczególnie jeżeli mowa tutaj o uzależnieniach. Wierzymy, że leczenie alkoholizmu czy też odwyk alkoholowy obejmuje zarówno teraźniejszość, jak i przyszłość. Dlatego zapewniamy narzędzia i wsparcie wykwalifikowanych terapeutów, aby pomóc uzależnionym w walce ze szkodliwymi nałogami zarówno na obecnym, jak i na późniejszym etapie ich życia. Każda osoba borykająca się z uzależnieniem, która zdecyduje się na leczenie alkoholizmu w naszym ośrodku, otrzyma wsparcie specjalistów oraz najlepsze możliwe warunki aby maksymalnie się skoncentrować na swoim problemie alkoholowym.

W czym pomaga nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień?

Nasz Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień przeanalizuje Twój problem z uzależnieniem i udzieli Ci szczegółowych porad. Pomożemy Ci uwierzyć w siebie, wskażemy Ci inny sposób życia – w całkowitej trzeźwości, a także pokażemy, jak stworzyć ponownie satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi, które mogłeś utracić na skutek uzależnienia. Koncentrujemy się na pomocy osobom uzależnionym od alkoholu i narkotyków. Leczenie każdego uzależnienia ma przede wszystkim na celu nauczenie nałogowca życia bez stosowania używek. Silnie motywujemy do zmian nieprawidłowych zachowań społecznych wykorzystując różne rodzaje psychoterapii behawioralnej. Począwszy od terapii poznawczo-behawioralnych, a kończąc na terapiach systemowych. Wdrażamy również innowacyjne formy terapii, takie jak: terapie bazujące na kulturze fizycznej czy też hortiterapię.

Odwyk alkoholowy – kiedy zgłosić się na terapię alkoholową?

Mnóstwo osób uzależnionych od alkoholu, w początkowej fazie alkoholizmu zaprzecza problemowi nadmiernego picia alkoholu i przyznaje się do nałogu dopiero wtedy, gdy napoje wyskokowe jawnie zaczynają niszczyć nie tylko ich zdrowie fizyczne, ale również psychikę, a także szkodzą relacjom zawodowym i rodzinnym oraz koleżeńskim. Żeby pokazać alkoholikowi, że utracił kontrolę nad swoją życiową sytuacją, warto przedstawić mu kilka objawów alkoholizmu, które najczęściej wpisują się w to jak on się zachowuje na codzień, a są to:

 • odczuwanie głodu alkoholowego – czyli nieustanna chęć do wypicia alkoholu,
 • zdecydowanie rosnąca tolerancja na działanie napojów alkoholowych – osoba uzależniona od alkoholu z czasem sięga po coraz większą ilość trunków wysokoprocentowych, żeby poczuć się lepiej po jego wypiciu,
 • życie uzależnionego zaczyna koncentrować się dookoła picia alkoholu, chory na alkoholizm zaczyna nawet wydawać swoje oszczędności głównie na alkohol,
 • uzależniony rezygnuje ze swoich zainteresowań lub hobby, np. zaprzestaje chodzenia na treningi,spotkań towarzyskich ze znajomymi, którzy nie chcą napić się z nim alkoholu, nic go nie pasjonuje (oprócz spożywania napojów alkoholowych),
 • nałogowiec zaczyna zaniedbywać rodzinę oraz najbliższych,
 • w pracy nie wywiązuje się ze swoich obowiązków, co zaczyna być dostrzegane przez szefa oraz innych współpracowników,
 • alkoholik ma luki w pamięci, łatwo zapomina nawet o istotnych kwestiach, zaczyna żyć w odrealnionym świecie,
 • osoba uzależniona bardzo często ma wahania nastrojów – chory na alkoholizm przez dłuższą chwilę jest zadowolony, żeby za moment się rozpłakać lub nawet stać się agresywnym, niestety osoby uzależnione od alkoholu częściej popadają w depresję lub inne zaburzenia psychiczne,
 • uzależniony sięga po napoje wysokoprocentowe pomimo tego, że wie, że szkodzą zdrowiu – jeżeli są spożywane w nadmiernej ilości,
 • nałogowiec nie potrafi zrezygnować z picia (np. na imprezie, nie potrafi odmówić drinka), nie zrażają go również inne kłopoty, które przysparza mu alkohol, zdarza się, że wsiada po alkoholu za
 • kółko i zostaje złapany, lub też wyrzucony z pracy, mimo tych sytuacji nadal pije,
 • mając kaca na drugi dzień, alkoholik leczy zatrucie alkoholowe – pijąc piwo, wino, lub inny trunek z procentami, twierdząc, że dzięki temu poczuje się lepiej.

Pokazując osobie, którą podejrzewamy o uzależnienie od alkoholu powyższe objawy stanowiące o alkoholizmie, musimy mieć na uwadze, że już trzy z nich mogą potwierdzić, że chory jest osobą uzależnioną i wymaga kompleksowego leczenia alkoholizmu w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień.

Komu pomagamy? Wszystkim!

Leczenie alkoholizmu

Odbywa się w ramach kilku etapów i stosuje rozmaite techniki i metody leczenia alkoholizmu. Uwzględnia też często wsparcie farmakologiczne chorych, zwłaszcza w początkowym okresie. Należy podkreślić, że leczenie z alkoholizmu podczas terapii polega na przygotowaniu Pacjenta do dalszej samodzielnej walki, nie zaś na całkowitym wyleczeniu go z nałogu, gdyż uzależnienie od alkoholu trwa do końca życia.

Leczenie narkomanii

Ośrodek leczenia uzależnień posiada długoletnie doświadczenie w leczeniu narkomanii. Zapewniamy fachową diagnozę, detoks narkotykowy oraz terapię odwykową i wsparcie psychologiczne dla osób uzależnionych, a także ich rodzin.

Terapia dla osób współuzależnionych

Terapia osób cierpiących na syndrom współuzależnienia opiera się na spotkaniach indywidualnych bądź grupowych wraz z psychologiem, który jest terapeutą uzależnień. W przypadku terapii indywidualnej jest ona zazwyczaj krótkoterminowa.
Jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem lub narkotykami i chcesz odzyskać kontrolę nad swoim życiem, nie zwlekaj i zgłoś się do naszej placówki – pomożemy Tobie!

Odwyk narkotykowy – zgłoś się do nas, pomożemy!

Nasz Ośrodek Leczenia Uzależnień nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób uzależnionych od alkoholu. Oferujemy również odwyk narkotykowy. Oferowana jest terapia indywidualna i grupowa. Oferujemy wsparcie małżonkom, ich partnerom i dorosłym dzieciom z rodzin, które są dotknięte problemem alkoholowym lub związanym z narkotykami. Pomożemy Ci uniknąć komplikacji emocjonalnych i pokażemy, jak współpracować z osoba uzależnioną i jednocześnie być życzliwym dla siebie, swojej rodziny i otoczenia.

Prywatny Ośrodek Leczenia Uzależnień – dlaczego my?

Oferujemy fachową opiekę:

 • psychiatrów – z ich pomocą zadbasz o swoje zdrowie psychiczne,
 • psychologów – możesz skorzystać z ich profesjonalnego wsparcia,
 • terapeutów uzależnień – w naszym ośrodku pracują wyłącznie certyfikowani specjaliści psychoterapii uzależnień,
 • możesz również zgłosić się o pomoc do trenerów oddechu i relaksacji.

Jesteśmy ekskluzywnym ośrodkiem z wysokim standardem, zapewniamy komfortowe warunki podczas całej terapii leczenia alkoholizmu. Przyjmujemy każdego, kto zgłosi się do nas o pomoc i chce skorzystać z terapii uzależnień. Terapia uzależnień może odbywać się indywidualnie i grupowo. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji osoby uzależnionej.

Jak bardzo efektywna jest terapia uzależnień w naszym Ośrodku?

Odwyk alkoholowy

94%
W chwili opuszczenia placówki, pełną abstynencję utrzymuje ok. 94% pacjentów.

Odwyk narkotykowy

91%
Tutaj odsetek pacjentów, którzy po opuszczeniu ośrodka deklarują zmianę dotychczasowych nawyków to 91%.

Terapia współuzależnienia

96%
Odsetek osób, które wprowadziły zmiany w swoim życiu po wyjściu z placówki wynosi 96%.

Rodzinna atmosfera w ośrodku

Codzienna praca naszych terapeutów z pacjentami odbywa się w miłej i rodzinnej atmosferze. Pacjenci korzystający z leczenia w naszym ośrodku chwalą sobie to miejsce za komfortowe i bezpieczne warunki dzięki którym czują się bardzo dobrze. Leczenie alkoholizmu wymaga wzajemnego zaufania stworzonego między terapeutą a uzależnionym i wyznawania podobnych wartości. Bez odpowiedniej motywacji walka z alkoholizmem może być trudna. Wszyscy razem dążymy do tego samego celu: jak najszybszego powrotu naszych pacjentów do życia wolnego od nałogu, lęków i stresu spowodowanego uzależnieniem.

W leczeniu alkoholizmu wykorzystujemy specjalistyczną wiedzę oraz dużo empatii

W naszym specjalistycznym ośrodku łączymy specjalistyczną wiedzę z podejściem praktycznym oferując różnorodne formy psychoterapii. Podchodzimy do pacjenta przede wszystkim z empatią, której nie zaznasz we wszystkich ośrodkach oferujących leczenie uzależnień.

Szacunek dla każdego naszego pacjenta oraz ich indywidualnych praw i określonych potrzeb to podstawa tego jak wygląda w naszej placówce odwyk alkoholowy i odwyk narkotykowy. Wierzymy, że oferowane przez nas różne formy terapii alkoholowej będą przyjazne i przede wszystkim skuteczny dla wszystkich osób potrzebujących, które się do nas zgłaszają.

Najczęściej zadawane pytania

W naszym Ośrodku zajmujemy się leczeniem uzależnienia nie tylko od alkoholu, ale również uzależnień od narkotyków, leków czy dopalaczy. Leczymy również uzależnienia od czynności takich jak hazard, seks, zakupy czy nadmierne przebywanie przed komputerem. Udzielamy również wsparcia dla najbliższych.
W naszym Ośrodku leczymy wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia.
Oczywiście udostępniamy taką możliwość. Nasi pacjenci mogą zabrać ze sobą również telefon czy laptop, aby być w stałym kontakcie z najbliższymi.
Sesje indywidualne oparte są na bezpośrednim kontakcie z terapeutą i w ich trakcie dochodzi do dogłębnej analizy przebiegu choroby. Terapeuta całą swoją uwagę poświęca pacjentowi, więc oboje mogą skupić się na uzależnieniu pod wieloma aspektami. W przypadku sesji grupowych uczestnicy z podobnym problemem dzielą się swoimi doświadczeniami, opowiadają swoje historie i wspierają się wzajemnie. Terapia grupowa ma duże znaczenie społeczne i daje poczucie, że nie jest się samym ze swoim uzależnieniem.
Szykując się na pobyt stacjonarny w naszym Ośrodku należy spakować ze sobą odpowiednią ilość ubrań dobraną do pory roku. Warto mieć ze sobą również odzież sportową. Niezbędne są środki higieny osobistej oraz ręczniki. Pacjent może zabrać ze sobą telefon czy ulubioną książkę. Należy mieć ze sobą również dowód osobisty.
Czas trwania terapii alkoholowej uzależniony jest od wielu czynników, między innymi od tego jak silne jest uzależnienie, z którym boryka się pacjent. Leczenie stacjonarne daje szybsze efekty i trwa krócej, jednak nie jest konieczne do wyzdrowienia. W przypadku leczenia stacjonarnego jest to przeważnie około 4-8 tygodni, po których należy kontynuować leczenie w trybie ambulatoryjnym lub jeśli zajdzie taka potrzeba powtórzyć leczenie. W przypadku leczenia wyłącznie ambulatoryjnego czas leczenia wydłuża się. Ostatecznie, niezależnie od sposobu leczenia cały proces trwa o wiele dłużej, bo zazwyczaj około roku.
Alkoholizm to choroba skomplikowana, która równocześnie atakuje umysł i organizm człowieka i jest chorobą nieuleczalną. Oznacza to, że nawet po zakończonym leczeniu, człowiek nie może ponownie sięgnąć po alkohol, by nie powrócić do choroby. Niestety, leczenie alkoholizmu domowymi metodami kończy się fiaskiem i właściwie nie jest możliwe do wykonania. Samo zaprzestanie picia nie równa się wyzdrowieniu, konieczna jest również psychoterapia, która pozwoli na pogodzenie się ze swoją sytuacją i podczas której chory nauczy się z tą chorobą żyć.
W przypadku gdy osoba uzależniona nie chce się leczyć, nie należy na nią naciskać, szantażować, ani pouczać, gdyż takie zachowanie może tylko pogorszyć sytuację. Najlepiej skontaktować się ze specjalistami, którzy wytłumaczą najbliższym jak prawidłowo wspierać i zachęcać do leczenia alkoholizmu. Odpowiednie wsparcie najczęściej przynosi pozytywne efekty i osoba uzależniona zmienia zdanie na temat podjęcia leczenia. Gdyby jednak i to nie pomogło, można próbować wysłać osobę uzależnioną na przymusowe leczenie.
Istnieje możliwość wysłania alkoholika na przymusowe leczenie, nie jest to jednak takie proste i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Po odbyciu przymusowego leczenia uzależniony często szybko wraca do swoich przyzwyczajeń, niekiedy zdarza się również, że uzależnienie pogłębia się. Jeżeli jednak najbliżsi chcą posłać członka swojej rodziny na przymusowe leczenie należy trzymać się kilku kroków. Na początku należy zgłosić wniosek o leczenie do Miejskiej Komisji ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Komisja rozpocznie postępowanie w przypadku, gdy osoba uzależniona trwa w chorobie bardzo długo i nie chce poddać się dobrowolnemu leczeniu, a jego zachowanie stwarza zagrożenie dla zdrowia psychicznego oraz fizycznego domowników.
Leczenie uzależnienia alkoholowego w naszym Ośrodku może odbywać się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest leczenie stacjonarne, podczas którego pacjent przebywa cały czas w Ośrodku. Drugim sposobem jest leczenie ambulatoryjne, a więc pacjent dojeżdża do Ośrodka na leczenie. Czas trwania oraz intensywność terapii zależne są od stopnia uzależnienia oraz od indywidualnych predyspozycji uzależnionego. Podstawowe leczenie alkoholizmu w Ośrodku trwa zazwyczaj około 4-8 tygodni, a po tym czasie należy podjąć się dodatkowej terapii dla utrwalenia efektów leczenia.
Początki choroby alkoholowej są zazwyczaj bardzo trudne do wykrycia, ze względu na jedynie subtelne sygnały w zachowaniu chorego. Jeśli zaobserwowałeś jednak u siebie lub u swojego najbliższego część z tych objawów, oznacza to, że wystąpił problem z alkoholem i należy podjąć się leczenia: głód alkoholowy, brak zainteresowania innymi aspektami życia, zaniedbywanie obowiązków domowych, oddalenie się od rodziny i przyjaciół, picie w samotności, agresja w momentach braku dostępu do alkoholu, zwiększona tolerancja na alkohol.